1нче Май – Яз һәм Хезмәт бәйрәме

2018 елның 28 апреле, шимбә

Хөрмәтле райондашлар! Сезне чын күңелдән 1нче Май – Яз һәм Хе мәт бәйрәме белән тәбрик итәм. Ул буыннардан буынга күчә барып, халкыбызның яраткан бәйрәменә әверелде. Өл кән нәр, яшьләр өчен дә ул бер дәм- лек, та ту лык бил ге се, яз гы яңа рыш бәй рә ме һәм ту ган илен, ту ган җи рен яра ту чы лар ны, хез мәт лә ре бе лән аны та гын да ма тур рак итәр гә ты ры шу чы лар ны бер ләш те- рә. Бүген һәр тармакта барган уңай үзгәрешләргә районыбыз халкының һәркайсы үзеннән зур өлеш кертә. Сәнәгать предприятиеләрендә югары сыйфатлы продук- ция җитештерелә, эшмәкәрлек көннән-көн үсә, авыл хуҗалыгында язгы кыр эшләре бара, санитар-чистарыну икеайлыгы кысаларында әйләнә-тирәбез тәртипкә ки- терелә. Безнең барыбыз өчен дә май бәйрәмнәре яңа- рыш, яхшылыкка өмет һәм ышаныч символлары булып торалар. Әлеге җылы яз көннәре дусларыгыз һәм якын- нарыгыз белән очрашу шатлыгы белән тулсын, яңа яшәү көче бирсен. Барыгызга да  кү тә рен ке кә еф, сә ла мәт лек, имин лек те лим. Йө зе гез дән ел маю кит мә сен, тор мы шы- гыз да аяз һәм ма тур көн нәр күб рәк бул сын!

А.П.ИВАНОВ, муниципаль район башлыгы, район Советы рәисе

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: