Иҗтимагый бушлыкларны тулыландыру он-лайн тавыш бирү 20 нче июньгә кадәр дәвам итә.

2018 елның 13 июне, чәршәмбе

Республикакүләм иҗтимагый бушлыкларны сайлау дәвам итә. Бу тавыш бирү старт алганнан бирле татарстанлыларның үзләренә охшаган бушлыкларны үстерү һәм матурайту теләкләре дә билгеләнүенә мөмкинлек туа.

Опросның 2 нче этабында инде халык сайланган инфраструктурада нәрсә белән шөгыльләнәчәкләре турында язачаклар. Шунысы әһәмияткш ия:

хакимияткә бюджет акчаларын халыкка кызык һәм кирәк булган әйберләргә генә юнәлтергә мөмкинлек ачыла.

Башта бу списокка 216 иҗтимагый бушлык кергән. 20 мең кеше үз тәкъдимнәрен күрсәткәннән соң алар арасыннан 71 объект сайлап алынды.

20 нче июньнән соң Татарстан 2019 нчы елда халкына иң кызыклы һәм якын булган иҗтимагый бушлыкларның исемлеге билгеле булачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: