Татарстан Росреестры Татарстан радиосында өлешләп төзү турындагы законнарның мөһим үзгәрешләре турында.

2019 елның 19 марты, сишәмбе

19 мартта 7.40 сәгатьтә Татарстан радиосында юридик затларның күчемсез милеген дәүләт теркәве һәм Росреестрның Татарстан Республикасы буенча идарәсенең өлешләп катнашу килешүләрен бүлек башлыгы Лилия Борһанова белән интервью узачак.

Программаның темасы-өлешләп төзү өлкәсендәге соңгы закон үзгәрешләре.  Шулай итеп, Татарстан Росреестры вәкиле төзүчеләрне 2019 елның 1 июленнән соң көтәчәге турында сөйләячәк, кайсы очракларда төзүчеләр өлешләп түләүчеләрнең акчаларын эскроу счетларыннан файдаланмыйча гына җәлеп итә алачаклар, объектларны төзүгә акча җәлеп итү турында таләпләр ничек үзгәрде һәм башкалар.

Казанда "Татарстан радиосы " 99.2 FM дулкынында хәбәр итә.

Шулай ук исегезгә төшерәбез, радиоэфирларның узган язмалары белән Росреестрның Татарстан Республикасы буенча Идарәсенең rosreestr.tatarstan.ru рәсми сайтында «Матбугат хезмәте-радиоэфирлар» бүлегендә танышырга мөмкин, шулай ук "ВК " социаль төркемләрендә (vk.com/rosreestr16).

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: