«Халык участковые 2019» Бөтенроссия конкурсының 2 этабы старт алды.

2019 елның 14 октябре, дүшәмбе

2019 елда "Халык участковые" Бөтенроссия конкурсы Россиядә тугызынчы тапкыр үткәрелә. Иң яхшы участковыйны кешеләр интернетта тавыш бирү юлы белән сайлыйлар. Бу-иң мөһим полиция һөнәрләренең эшен бәяләүдә эчке эшләр органнары һәм җәмгыятьнең ачык, партнерлык хезмәттәшлеге үрнәге. 2019 елның 7-16 октябрендә конкурсның икенче төбәк этабы уза.

Сайлап алу турында полициянең барлык шәһәр, район һәм авылларында хезмәт итүче, конкурста катнашучыларга куела торган критерийларга туры килә торган участок уполномоченныйлары катнаша. Россия Эчке эшләр министрлыгының территориаль органнары сайтларында онлайн-тавыш бирү юлы белән Россиянең һәр регионының гражданнары үзләренең иң яхшы участковыйларын сайлый.

Конкурсның өченче-йомгаклау этабы федераль дәрәҗәдә 1 ноябрьдән 10 ноябрьгә кадәр конкурсның мәгълүмати партнеры – «Комсомольская правда» нәшрият йорты порталында үткәрелә. Финал этабында һәр регионнан берәр участок (региональ этапларда җиңүчеләр) катнаша. Иң яхшы халык участковыйларын бүләкләү һәм төп призны тапшыру конкурсантларның һөнәри бәйрәме – полициянең участок уполномоченные көне (17 ноябрь) алдыннан тантаналы шартларда узачак.

Мамадыш районыннан Алмаз Мөхәммәтдинов һәм Айрат Гарифуллин катнаша. Якташларыбыз өчен түбәндәге сылтама буенча тавыш бирергә мөмкин: https://16.мвд.рф/всероссийский-конкурс-2019.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: