гыйнвар, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Муниципаль район башкарма комитеты административ комиссиясенең чираттагы утырышына биш шәхси эшмэкэр чакырылган иде.

Муниципаль район башкарма комитеты административ комиссиясенең 2017нче елга чыккач узган беренче утырышында шәһәрне төзекләндерү кагыйдәләрен бозган өчен тутырылган ике беркетмә каралды һәм икесендә дә икешәр мең сум күләмендә штраф салынды. Алар 22нче декабрь көнне төзелгән булганнар.

Эшлекле форум программасы: Ассоциация фермерлары съезды, крестьян хуҗалыклары һәм авыл хуҗалыгы кооперативлары, фән-мәгариф кластеры Координация советы, түгәрәк өстәлләр, семинарлар, "Заманча җиһазлар һәм агросәнәгать комплексы технологияләре” конкурсы.

Россия Прокуратурасы хезмәткәрләре 12нче гыйнварда үзләренең һөнәри бәйрәмнәрен билгеләр үтәләр. Прокуратураның төп функциясе – яклау. “Прокурор“ сүзе тикмәгә генә латинчадан “ярдәм итү“ дип тәрҗемә ителми. Узган ел район прокуратурасы эшчәнлеге социаль-икътисадый тармактагы законлыкны һәм хокук тәртибен ныгытуга, гражданнарның хокукларын һәм законлы мәнфәгатьләрен яклауга, җинаятьчелек, коррупция белән көрәшне көчәйтүгә, прокуратура хезмәткәрләренең җинаять һәм гражданлык эшләрен карауда нәтиҗәле катнашуларын тәэмин итүгә, үзләренең эшчәнлекләрендә хәбәрдарлыкның киңәйтелүенә юнәлдерелде.

Районның “Нократ“ һәм “Вятка“ газеталарына халыкны яздыру буенча төрле акцияләр үткәрелә.

Соңгы елларда Мамадыштагы көрәш буенча балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе белән Түбән Ушмадагы “Дуслык“ спорт комплексы Татарстан иреклеләренең җитди бәйгеләргә әзерләнү үзәкләренә әйләнеп баралар, дисәк тә, һич арттыру булмас. Кавказдагы Дагыстан һәм Чечня республикалары “иреклеләре“ дә төбәгебезне үз итәләр. Нәрсәсе белән җәлеп итәләр соң югарыда телгә алынган объектлар? Әлеге сорауларга түбәндәге җавапларны алдык.

Шул уңайдан Мамадыш муниципаль районы Башлыгы Анатолий Иванов барлык прокуратура хезмәткәрләрен һәм ветераннарны бәйрәм белән тәбрикләде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: