март, 2017 ел
сишәмбе

Татарстанда «Кайда үлем белән сәүдә итүләрен хәбәр ит!» акциясенең беренче этабы башланды. Аның төп максаты – җәмәгатьчелекне наркотикларның законсыз әйләнеше белән көрәшкә тарту.

Ул 1922 нче елда Көек- Ерыкса авылында туа. 1936нчы елда укуын тәмамлый һәм колхозда эшли башлый. Башта ул төрле эшләрдә йөри, аннан соң ике ел бригадир булып эшли. 1941 елның декабрендә армиягә алына. Ай ярым хезмәтиткәч, 1942 нче елның 15 нче февралендә сугышка керә.

Татарстан Республикасы Мамадыш муниципаль районы хуҗалыкларының ремонтлау цехларында һәм остаханәләрендә авыл хуҗалыгы техникасын һәм башка агрегатларны ремонтлау төгәлләнеп килә.

Сәләтле, инициативалы, киң белемле, бар яктан да булган яшь җитәкчеләрнең берсе Алена Смирнова үз теләге белән эшеннән китте.

“Авыл уеннары“ район спорт бәйгеләренә узган шимбәдә нокта куелды. Быел ул унынчы мәртәбә үткәрелде. Иң әүвәл биш икътисадый зонада авылларның иң көчле спортчылары төрле спорт төрләреннән көч сынашты һәм иң көчлеләр финал өлешенә сайланып алынды.

Шәһәребездәге 2нче санлы лицей укучысы Зөһрә Фатыйховага бүген Мансур Сафин исемендәге стипендия тапшырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: