март, 2017 ел
җомга

Шимбә кичендә Пойкино клубына авылдашлар гына түгел, тирә-күрше авыллардан да кунаклар агылды.

Без хәзер кызыктыргыч, рәхәт һәм матур заманада яшибез: техник прогресс көннән-көн безнең тормышыбызның барлык өлкәләренә тизрәк үтеп керә бара.

Халык бәяне дөрес куя “Чын кеше изге эшләре белән беленә“,–ди халык. Ә халык белмичә әйтми инде ул. Норма авылында туып-үскән, хәзерге көндә Казанда яшәүче авылдашыбыз Илдус Якуповны баш хәрефле “Кеше“ дип атарга була.

Авыл җирлекләре башлыклары белән берәр төбәккә җыелып анда башкарылган эшләрне карап чыгу һәм иптәшләрчә бәя, киңәшләр бирү районыбызда гадәткә керде. Бу юлы җитәкчеләр Сон төбәгендә булдылар, район башлыгы урынбасары Ришат Сәмигуллин чираттагысында Соколкада очрашачакларын да җиткерде.

2017 елның 28 мартында узган Россия Пенсия фонды Идарәсе утырышында Бүлекчәләр арасында булган ярыш буенча үткән ел нәтиҗәләре  игълан ителде.

2017 нчы елның 30 мартында Мамадыш районы ГХАТ бүлегендә паспорт тапшыру тантанасы үтте. 14 яше тулган мәктәп укучылары өчен бу көн мәңгегә истә калыр, мөгаен.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: