апрель, 2017 ел
чәршәмбе

ТАБИБ БЕЛӘН КИҢӘШЛӘШҮ ЗАРУР Белгәнебезчә, картлык һәм инвалидлык буенча пенсия алучы РФ гражданнары, алдагы елда дәүләт гарантияләгән соцпакетны нинди формада алачаклары турында сайлауларын җирле Пенсия Фонды идарәсенә 1нче октябрьгә кадәр хәбәр итәргә тиешләр.

Моннан унбиш еллар элек бер авылда оныгы тарафыннан үтерелгән әби турындагы хәбәр күпләрне тетрәндергән иде. Ул, әлеге хилафи гамәле өчен, 7,5 ел гомерен чәнечкеле тимер чыбыклы территориядә уздыра. Аңа төрмәдә утырган вакытта кылган гөнаһы өчен тәүбәгә килергә аз вакыт түгел бу, югыйсә. Әмма...

Мамадыш халкы халкы Нократтан боз киткәнне көтә генә әле, ә Соколкада аны сагына да башлаганнар.

“Кайгырту“ ачык күңеллелеге белән сокландырды Шунысын ассызыклап узарга кирәк, әлеге мәсьәләләр хатын-кыз депутатларның аеруча игътибар үзәгендә тора.

Мәктәбебездә  татар теле айлыгы башланып китте.  Бүген айлык кысаларына туры китереп татар халык мәкальләре һәм әйтемнәре көне үтте.

Районыбызның “Ак калфак“ мөслимәләр оешмасы шәһәребезнең 3нче һәм 11нче санлы “Светлячок“ һәм “Ландыш“ балалар бакчаларында кунакта булды.

Иртәгә безнең районга Татарстан Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы комиссиясе килә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: