апрель, 2017 ел
сишәмбе

Татарстан Хөкүмәте эшмәкәрлекнең төрле ысулларын үстерү һәм җәелдерү юнәлешендә күп төрле программаларны гамәлгә кертә. Алар хакында тирәнтен сөйләшү, бездәге кече һәм урта бизнес эшчәнлегенә нәтиҗә ясау, мөмкинлекләрне барлау ниятеннән, район мәдәният йортында чираттагы икътисадый форум уздырылды. Анда районда кече һәм урта бизнес белән шөгыльләнүче барлык эшмәкәрләр дә чакырылган иде.

Кичә төнге сәгать 10нчыда, район мәгариф бүлеге янында, бүлек һәм 2нче санлы лицей җитәкчеләре, әти-әниләре, Ульяновск шәһәрендә узган биология буенча Бөтенроссия олимпиадасында призерларын каршы алдылар.

24 апрель көнне Мамадыш районының ГХАТ бүлегендә Ильнар һәм Гөлназ Ивановлар беренче балалары туу очрагын теркәү булып узды.

21 нче апрельдә башкалабыз Казан шәһәрендә, Баскет-холл бинасында Бөтенроссия Туган тел форумы узды.

2017 елның  22  апрелендә Мамадыш районының ГХАТ  бүлегендә Кагармановлар  язылыштылар.

XVII “Созвездие“ (“Йолдызлык“) ачык телевизион фестиваленең йомгаклау турына районыбыздан 160 баладан гыйбарәт 11 номер үткән иде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: