июнь, 2017 ел
сишәмбе

Мамадыш районында булып узган республика семинары-киңәшмәсендә утырту материалын үстерү, урманнар җитештерү һәм ерганак-сазлык утыртмаларын утырту турында сөйләштеләр.

Мамадыш районында “Утырту материалын үстерү, урманнар җитештерү һәм ерганак-сазлык утыртмаларын утырту. Урман культураларын урман каплаган мәйданга күчерү” темасына семинар-киңәшмә узды. Чарада ТР урман хуҗалыгы министры Алмас Нәзиров, район башлыгы Анатолий Иванов, җитәкче-урманчылар, урман хуҗалыгы директорлары катнашты.

2017 ел 1 июнь, Албай авылында  мәдәният хезмәткәрләре  әзерләгән  балаларны яклау көне унаеннан   «Бәхетле балачак» дип  исемләнгән жырлы- биюле  чара уткәрелде.

Мамадышта Россия көнен бәйрәм итүгә багышланган чаралар.

Кешегә дә бу үзгәреш үзенчә йогынты ясый, әйләнә-тирәне, үзеңне үзгәртәсе килә.

"Кайгырту" үзәге карамагындагылар өчен Россия турында тематик фильм күрсәттеләр.

Узган якшәмбедә, көннең икенче яртысында М-7 трассасының 965нче километрында юл-транспорт һәлакәте теркәлде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: