июнь, 2017 ел
чәршәмбе

Татарстанда торак пунктларын чистарту һәм территорияләрне тәртипкә китерү буенча санитар-экологик икеайлык тәмам һәм аның нәтиҗәләре билгеле.

Районыбыз газеталарының чыга башлавына 100 ел тулуга да санаулы вакыт кына калды. Киләсе елның февралендә аның олы юбилее зурлап билгеләп үтеләчәк.

Узган атнада районыбызда Транспортка күзәтчелек буенча федераль хезмәтнең Татарстан Республикасы буенча дәүләт автоюл күзәтчелеге идарәсе белгечләре планлы тикшерүләрен башладылар. Беренче булып алар безнең районда мәктәп автобусларының йөреше ничек оештырылуы белән таныштылар.

«Минем кече Ватаным» VIII Бөтенроссия иҗат эшләре конкурсына эшләр кабул итү срогы 2017 елның 16 июненә кадәр озайтылды.

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында азык әзерләү техникасының һәм азыксаклагычларның 2017 ел сезонына әзерлегенә смотр-конкурслар үткәрү мәсьәләләре буенча киңәшмә узды.

26нчы майдан 26нчы июньгә кадәр “Наркотикларсыз тормыш“ республика акциясе старт алды. Аның максаты – Татарстан территориясендә наркотиклар белән бәйле хәлне сәламәтләндерү.

Сыйфатлы яшәүнең инде әллә кайчан табылган кагыйдәләре бар: тырышлык, нык ихтыяр көченә ия булу, тормышны ярату, теорияне практика белән тыгыз бәйләү, тирә-юньдәгеләргә игътибарлы булу, мәрхәмәтлелек, үз-үзеңә дөрес бәя бирү, җитешсезлекләреңнән арынырга тырышу, зыялы булырга омтылу, бөек кешеләрдән үрнәк алу, һәрчак үзең булып калу...

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: