июнь, 2017 ел
дүшәмбе

Пәнҗешәмбе көнне Пятилеткадан Миннехановлар шалтыратты. Төнлә кетәклекләренә төлке кереп, 23 тавыкларын буган. Берсенең үле түшкәсен сарымсак түтәленнән, икенчесен – помидор төбеннән, кыскасы, унысын ун җирдән казып алганнар; унөче юкка чыккан.

Татарстан Республикасы  социаль ярдәм алу өчен  социаль ярдәм бүлегенә сез өйдән чыкмыйча гына Дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр порталына электрон формада гариза бирә аласыз uslugi.tatarstan.ru .

Туй –тормышта гашыйк парлар өчен бик мөһим көн. Тантана мөнәсәбәтләрдә яңа этапны ачып җибәрә, аны , гадәттәгечә,  "өйләнү "дип атыйлар.

Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының күзәтчелек эшчәнлеге хезмәткәрләре Мамадыш “Кайгырту” комплекслы үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгечләре белән берлектә автоматик янгын сигнализациясе урнаштыру эшләре алып бара.

«Иң яхшы муниципаль практика» Бөтенроссия конкурсының «Муниципаль икътисади сәясәт һәм муниципаль финанслар белән идарә итү» номинациясе буенча заявкалар кабул ителә.

Быел районыбыз өчен сабан бәйрәме иртәрәк башланды. Төбәгебезнең кайсыдыр авылында аны зурлап үткәрделәр, дип уйлый күрмәгез тагын.

Хөрмәтле сәламәтлек саклау өлкәсе хезмәткәрләре һәм ветераннары! Сезне һөнәри бәйрәмегез – Медицина хезмәткәр- ләре көне белән ихлас котлыйм.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: