июнь, 2017 ел
җомга

Татарстан фәннәр академиясенең Гамәли семиотика институты Иннополиста урнашкан "Ачык мобиль платформа" ширкәте белән берлектә Россиядә ясалган беренче операцион системны татар теленә күчергән. Моның өчен барлыгы 17 мең сүз тәрҗемә ителгән.

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгына Россия Икътисади үсеш министрлыгының көйләүне бәяләү  Департаментыннан «Интернет» информацион-телекоммуникацион челтәрендә мәҗбүри урнаштырылырга тиешле дәүләт сәнәгать информацион системасы мәгълүматлары исемлеген һәм дәүдәт власте органнары, җирле власть  органнарының сәнәгать өлкәсендә субъектлар эшчәнлеген сәнәгать дәүләт информацион системасына кертү өчен дәүләт власте органнарының, җирле власть органнарының информациясен сәнәгать өлкәсендә субъектлар эшчәнлеге турында информацияләрне бирү составы һәм тәртибен раслау турында» Россия Федерациясе Хөкүмәте карары проекты буенча халык арасында консультацияләр уздыру турында мөрәҗәгать килде.

Рус географик җәмгыятенең Татарстан Республикасындагы төбәк бүлеге Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгы белән берлектә “Туган як экологиясе” республика конкурсын башлап җибәрделәр.

“Халык контроле” системасы канунсыз рәвештә, тыелган вакыт аралыгында балык тотучыларга каршы көрәштә дә ярдәм итә.

Оешма һәм предприятиеләр хезмәткәрләренең июнь аенда  ял көннәре хакында  күпсанлы мөрәҗәгатенә җавап итеп ТР Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы хәбәр итә.

22 июнь көнне Мамадыш районының ГХАТ бүлегендә  балаларына Ратибор исемен  сайладылар.

24нче июнь көнне Мамадыштагы “Олимп“ спорт-сәламәтләндерү комплексы базасындагы футбол кырында чираттагы очрашу үтәчәк.

23 июнь көнне Мамадыш районының ГХАТ булегендә ана капиталы сертификатын тантаналы  рәвештә тапшыру  чарасы узды.

2017 нче елның 22 нче июнендә Мамадыш районы Башкарма комитеты ГХАТ бүлеге җитәкчесе Фәния Әхмәтшина  28 авыл җирлеге сәркәтипләре белән чираттагы җыелыш уздырды,республика, район, шәһәр буенча гражданлык хәле актларының ахыргы 5 ай күрсәткечләре һәм алдагы  сәгатттә  узган видеоконференция яңалыклары белән таныштырды. run:yes'>  поблагодарила секретарей за активную работу в проведение чествования золотых юбиляров, которое получило самые лучшие отклики.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: