июль, 2017 ел
дүшәмбе

Яр буйлап барам, “үземнең“ урынга ничек узып булганын караштырам. Тирә-юнь ял итүчеләр белән тулган. Көн кызу, кояш күзләрне камаштыра. Музыка уйный, балачагалар чыркылдый, өлкәннәр үзара нәрсәдер сөйләшәләр.

Ул күп кенә кешеләргә тәртипсезлекне, холыксызлыкны куз алдына китерергә мөмкин, чөнки байкерлар тиз йөрүне, азатлыкны яраталар.Шуңа да карамастан аларның туй мәҗлесе бик тә күңелле һәм истә калырлык итеп үтәргә мөмкин.

Татарстан Республикасы Мамадыш муниципаль районының авыл кешеләре терлекләр көтүе өчен «электрон көтүчеләр»дән файдаланалар.

Белоруссиянең Витебск өлкәсе Дубровно шәһәрендә - татар композиторы Фәрит Яруллинга һәйкәл ачылды, дип хәбәр итә Татарстан Мәдәният министрлыгының матбугат хезмәте. Танылган татар композиторы, “Шүрәле” балеты авторы Фәрит Яруллин 1943 елның октябрендә Белоруссиянеж Дубровно шәһәре янындагы сугышларда һәлак булган.

Мамадыш делегациясе, Белоруссиянең Дубровно шәһәрендә, якташыбыз Фәрит Яруллиның бюстын ачу тантанасында булып кайтты. Кунакларны каршы алу, патриотизм һәм башкалар хакында Мамадыш шәһәрен башлыгының урынбасары – Айнур Әгъләмов белән сөйләштек.

Дуслык – безнең табигатьтән бирелгән ихтыяҗыбыз. Дуслык аша без кешеләрне, тирә-якны танып белә башлыйбыз, яшәргә, аралашырга, бүлешергә, башкалар турында да уйларга өйрәнәбез.

Бу, чыннан да, шулай. Бүген районыбызның күп кенә авылларында аның рәхәтен көндәлек тормышларында татыйлар.

8.00– 15.00 Музей-йорты эше. Биш икътисадый зонаның милли ишегаллары эше. Төп юл буйлап.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: