июль, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Төбәгебездәге малларның һәм кош-кортларның сәламәтлеге сагында торучы ветеринария табибларының эшчәнлеге белән кызыксынып, район ветеринария берләшмәсе җитәкчесе РЕНАТ ХӘСӘНОВка берничә сорау белән мөрәҗәгать иттек.

Рус географик җәмгыятенең Татарстан Республикасындагы төбәк бүлеге Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгы белән берлектә “Туган як экологиясе” республика конкурсын башлап җибәрделәр.

30нчы июльгә кадәр “Территорияләр үсеше өчен чиста энергетика” конкурсында катнашуга заявкалар кабул ителә, аның оештыручылары булып Рус география җәмгыяте һәм “Российский капитал” банкы тора.

8нче июль – Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык бәйрәмендә мамадышлыларны Нократ яр буенда 19.00 сәгатьтә концерт көтә.

Бу көннәрдә районыбызда Татарстан Республикасы Мамадыш районының вәкаләтле органнарына “БЕРДӘМ РОССИЯ“ партиясеннән депутатлыкка кандидатларны алга таба тәкъдим итү өчен кандидатуралар буенча алдан тавыш бирүләр узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: