август, 2017 ел
дүшәмбе

30 августта РФ мәгариф һәм фән министры Ольга Васильева Бөтенроссия ата-ана җыелышын уздырачак.

Татарстан Мәдәният министрлыгы коммерцияле булмаган оешмалардан кинематография, анимация өлкәсендә иҗади проектлар тормышка ашыру өчен республика бюджетыннан субсидия алуга конкурс игълан итә. Субсидияләр кино җитештерүгә чыгымнарны кире кайтару максатында бирелә.

2017 елның 5 августында Мамадыш районы ГХАТ бүлегендә Александр һәм Ирина Машуровларның 4-нче балалары-кызлары тууны рәсми рәвештә теркәү тантанасы узды.

Республика кырларына агитбригадалар чыга башлады.

Россия икътисады 100дән  12 балл җыйды һәм инновацияләр дәрәҗәсе буенча ел рейтингында 35 ил арасында  27нче урынны алды.

2017 елның 26 июлендәге 189нчы-ФЗ Федераль закон белән административ хокук бозулар турында Россия Федерациясе Кодексына үзгәрешләр кертелгән, шуларга ярашлы рәвештә вазифаи затлар заказчыларның дәүләт һәм муниципаль ихтыяҗларны тәэмин итү өчен закупкалар алып барганда товарларга (эшләр, хезмәтләр) түләү тәртибен һәм срогын бозганда

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: