сентябрь, 2017 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы балалар хокукы буенча вәкаләтле вәкил инициативасы буенча 10 сентябрьдә «Ребенок в мире прав» - «Бала хокук даирәсендә» IV Республика мәгълүмати-социаль видеороликлар бәйгесе старт ала.

Татарстанда иң яхшы капиталь төзекләндерү ясалган һәм яңа уку елына иң яхшы әзерлекле белем бирү оешмаларын сайлау республика бәйгесенә нәтиҗәләр ясалган.

Соңгы биш елда Татарстанда грипп белән авыручылар саны 12 тапкыр кимеде. Бу хакта бүген брифингта Роспотребнадзорның ТР буенча Идарәсе җитәкчесе вазифасын башкаручы Марина Трофимова хәбәр итте.

1 октябрьгә кадәр федераль  льготникларга мөһим карар кабул итәргә кирәк: социаль хезмәт күрсәту җыелмасын (соцпакетны)  калдырырга яисә аннан баш тартырга һәм акча алырга.

Яшүсмерләр катнашында юл-транспорт травматизмы үсеше җитди борчылулар тудыра. 21-28нче сентябрьләрдә узучы “Иминлек атнасы“ кысаларында мәгариф учреждениеләрендә күпләгән чаралар уза.

2017 елда ГХАТ бүлекләренең 100 яшьлек юбилеен бөтен ил билгеләп үтәчәк.

Татарстан балалары безнең илдә беренчеләрдән булып «Россия мәктәп укучылары хәрәкәте» дип аталган яңа оешмага керде. "РДШ"ның бер бүлеге пилот проект рәвешендә шәһәребезнең 3нче санлы мәктәбендә үз эшен башлады.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: