октябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Ниһаять, Соколка авылына да бәхет иңде. Узган атна шимбәсендә биредә яңа клуб файдалануга тапшырылды. Татарстан Республикасында кабул ителгән дәүләт программалары булмаса, әлеге торак пунктында яшәүчеләр якын киләчәктә заманча мәдәният учагын күрерләр иде микән?

5-9нчы сентябрьләрдә Евпаториянең “Эволюция“ спорт үзәгендә “ПАРАКЫРЫМ-2017“ Бөтенроссия физкультура-спорт фестивале узды.

“Соңгы вакытта төрле төбәкләрдән терлекләр алып кайтып сату белән шөгыльләнүчеләр ешаеп китте. Аларны районыбызга теләсә ничек кертергә ярамыйдыр бит? Соңгы елларда маллар арасында төрле чирләр турында еш сөйләнелә башлады. Чит төбәктән терлек кертүнең үз тәртипләре дә бардыр?“

1 октябрь конне Тулбай авылы клубында Олкәннәр коненә багышланган чәй табыны уткэрелде.

Йөрәк  безнең тормышны үз хакимияте астында тота. Ул яратырга, елмаерга һәм яшәргә мөмкинлек бирә.

Республикада мәктәпләр һәм һөнәри-техник белем бирүче уку йортлары тарафыннан көзен ярминкәләр оештыру күркәм гадәткә әверелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: