октябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Банкнотларны беренче булып Ерак Көнчыгышта, Кырымда һәм Мәскәүдә яшәүчеләр алачак.

Халыкара матурлык бәйгесе финалы бер мәйданга Россия төбәкләреннән 12 финалчыны җыячак.

Республика клиник офтальмология хастаханәсе мәгълүматлары буенча, 2017 ел башыннан аларга 88 910 кеше мөрәҗәгать иткән.

Татарстанда Россия почтасы филиалында Бөтенрәсәй «Лучший урок письма – 2017» бәйгесенең республика этабының нәтиҗәләре ясалды. Татарстан белем бирү учреждениеләренең егермедән артык укучы һәм укытучы республика этабының җиңүче һәм лауреат исеменә лаек булды.

Сентябрь аенда районыбыз шәхси хуҗалыкларыннан 752,43 тонна сөт җыелды һәм аның өчен барысы 14 миллион 446 мең сум акча хисапланды.

Мәгълүм булганча, кыргый хайваннар кешеләр яши торган урыннарны читләтеп үтәргә тырышалар. Ауга чыкканда да алар караңгылыкны яраталар. Сау-сәламәтләре шулай эшли. Ә инде көпә-көндез авыл урамында очрый икән, димәк аларның сәламәтлекләре тәртиптә түгел, дигән сүз.

Җиде минут дәвамында янгын тревогасы буенча Шәдчедәге өлкәннәр һәм инвалидлар өчен йорт-интернаттагы кешеләрне эвакуацияләделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: