октябрь, 2017 ел
сишәмбе

“ТАТАВТОДОР“ акционерлык җәмгыятенең Мамадыш филиалы хезмәткәрләре бай тәҗрибәгә, данлыклы традицияләргә, ышанычлы кадрларга һәм ресурс потенциалына ия.

Районда ТР Министрлар Кабинеты тарафыннан расланган Татарстанда яшәүче эшләмәүче пенсионерларны компьютерга өйрәтү буенча программа уңышлы тормышка ашырыла.

“Россельхозцентр“ның рай- он бүлеге белгечләре хуҗалыкларыбыздагы бөртеккә суктырылачак кукуруз басуларының өлгерешен тикшерделәр.

Миңа быел мөселманнар гыйбадәтләренең бишенче вә иң бөек кималдә булган хаҗ гамәлен үтәп кайтырга насыйп булды. “Анда барган кеше иминлектә булыр.

18 октябрь көнне космик бәйләнеш спутникларында профилактик эшләр алып барылачак. Шул исәптән, федераль һәм республика телевидение программаларын күрсәтү тукталачак.

Шәһәребездә чираттагы авыл хуҗалыгы ярминкәсе бу атнаның шимбәсендә – 7нче октябрь көнне була.

2017 елның 27 - 28 октябрендә “Татарстан Республикасының аграр яшьләр берләшмәсе” ТИА Татарстан Републикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы белән берлектә Татарстан Республикасы АПКсының яшь хезмәткәрләре арасында “Һөнәре буенча иң яхшы” һөнәри осталык конкурсын үткәрә. Чара “2014-2020 елларга Татарстан Республикасы авыл яшьләре” ярдәмче программасын гамәлгә ашыру кысаларында уза.

“АПК “Азык-төлек програм- масы“ җәмгыятенең Мал- мыжка борылышындагы комплексы өчен Германи- ядән таналар кайта башла- ды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: