гыйнвар, 2018 ел
дүшәмбе

Быел да кышның кыл уртасында – 15нче гыйнвар көнне районыбызда күренекле татар әдибе, якташыбыз Шәйхи Маннурның туган көненә багышланган Шигырь бәйрәме үткәрелде, аның исемендәге премияләрнең яңа лауреатлары игълан ителде.

Яңа ел бәйрәменә иң яхшы бизәү һәм бәйрәм чараларын уздыру буенча республика конкурсы быел да бара. Анда Мамадыш һәм Красная Горка авыл җирлеге катнаша. Комиссия гыйнвар башында килеп барысы белән дә танышып китте инде.

Фестиваль конкурс форматында уздырылмаса да, аерым катнашучыларны билгеләп үттеләр. Республикасы Халыклар дуслыгы йорты җитәкчесе Ирек Шәрипов "Туым жондызы" керәшен җырулары фестиваленең жюри әгъзаларын Мәдәният министрлыгының рәхмәт хатлары белән бүләкләде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: