гыйнвар, 2018 ел
чәршәмбе

Ярышта катнашучылар “Күрелгән хәлме бу?!“ (“Где это видано?!“–иң креатив чана); “Креатив!“ (Костюмнар һәм чыгышлар креативлыгы); “Майлагандай!“ (“Как по маслу!“ – таудан иң тиз шуып төшүче); “Килеп җиттек!“ (“Докатились!“ – иң ерак араны үтү) номинацияләрендә көч сынашачаклар. “Тамашачылар мәхәббәте“ призы да булачак. Бәяләү критерийларына килгәндә, әзерләнгән конструкцияләрнең ныклыгы, сыйфаты, креативлыгы; командаларның исеме, костюмнары, артистлыклары; чаналарның тизлеге, үтү ераклыгы; тау төшүгә иҗади якын килү – барысы да исәпкә алыначак.

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2015 ел, 1 июнь, 391 нче Карары белән расланган “Татарстан Республикасында елның иң яхшы территориаль иҗтимагый үзидарәсе” республика конкурсының Нигезләмәсенә туры китереп һәм “Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләре Советы” Ассоциациясе президиумының 2018 елның 10 гыйнварындагы ПР-74-1 номерлы карары нигезендә “Татарстан Республикасында елның иң яхшы территориаль иҗтимагый үзидарәсе” республика конкурсы (алга таба-Конкурс) игълан ителә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: