март, 2018 ел
сишәмбе

20нче мартта  Уткино авылында яшәүче Бөек Ватан сугышы ветеранны Ильин Михаил Матвей улын 95 яшьлек юбилее белән котладылар.

Сәламәт яшәү рәвешен алып баруны пропагандалау, юлда йөрү кагыйдәләрен өйрәнү, юл куркынычсызлыгын кисәтү максатында ел саен республика күләмендә “Куркынычсыз тәгәрмәч“ бәйгесе уза. Кырык бишенче мәртәбә үткәрелүче әлеге чарада безнең район мәктәпләре дә актив катнаша.

Ахыргы елларда ата-аналар сирәк очрый торган һәм тирән мәгънәле исемнәргә өстенлек бирә башлады. 17 март көнне Мамадыш районы ГХАТ бүлегендә шундый исемнәрнең берсе туу турында акт китабында урын алды.

Туберкулезны профилактикалау сораулары буенча "кайнар линия" эшли.

Красная Горка авылының күпфункцияле үзәгендә өстәмә эш урыннары булдыру, авыл бизнесын, крестьян-фермерлык һәм шәхси хуҗалыкларны үстерү мәсьәләләре тикшерелде. Биредә районыбызның авыл җирлекләрендә оештырылган җыеннарның соңгысы уздырылды. Халык районның 2018нче елга булган планнары белән танышты һәм район башлыгы Анатолий Ивановка үзләрен борчыган сорауларын җиткерә алды.

Моның белән бәйле рәвештә, бу көннәрдә Татарстан Республикасыныӊ Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү hәм социаль яклау министрлыгы «Мамадыш муниципаль районындагы "Забота" халыкка комплекслы социаль хезмәт  күрсәтү үзәге» социаль хезмәт күрсәтү дәүләт автоном учреждениесе Социаль реабилитация бүлегендэ  гаилә һәм балаларга   социаль ярдәм курсэтү бүлекчәсе белгечләре, балаларга   Л. Н.Толстой иҗат мотивлары буенча  «Котенок» һәм «Маша һәм өч аю»  әкиятләре күрсэттеләр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: