апрель, 2018 ел
сишәмбе

2018 нче елның 1 нче апрель  көнне Кече Кирмән  авылында  гомер итүче Шахиева Гандалиф Шахи кызы үзенең 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте.

Республиканың бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкиле мамадышларны кабул итә.

2018 елның 1 апрелендә Татарстан Республикасында гадәттәгечә шәһәрләр һәм муниципаль районнар территорияләрен чистарту буенча санитар-экологик икеайлык башлана.

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы «2017 - 2020 елларга Татарстан Республикасында яшь фермерларга ярдәм» программасы буенча конкурс игълан итә.

​​​​​​​Апрель башында 95 яшьлек матур гомер бәйрәмен билгеләп үтүче Көек-Ерыкса авылының Ак әбисе–Нурания Садыйк кызы Рәхимова - Бөек Ватан сугышының бөтен авырлыгын, чын мәгънәсендә, үз җилкәләрендә кичереп тә сынмаган-сыгылмаган, күңел көрлеген югалтмаган, горурланып сөйләрлек райондашыбыз.

Бүгенге көндә кайбер җир участокларының хуҗалары үз кишәрлекләренең кайда икәнен дә белмиләр. Бу бигрәк тә пай җирләренең бушка өләшенүе, аларның хуҗаларының матди чы гымнар тотмыйча гына участокларына дәүләт теркәве уздыруы нәтиҗәсендә ки леп чыккан хәл.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: