апрель, 2018 ел
дүшәмбе

Татарстан Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү үзәге алдагы өч көнгә республикада һава торышы турында мәгълүмат бирде.

Россия халкы 1 Май бәйрәмнәрендә дүрт көн рәттән ял итәчәк.

Иртәгә Мамадыш стадион-ипподромында чаңгы сезоны ябылуга багышланган чара уздырылачак.

Бәйге максаты: Россияда Иреклеләрне мәдәниятен үстерү һәм формалаштыру.

2017нче елдан Татарстан Президентының тагын бер әһәмиятле программасы тормышка ашырыла башлады. Ул да булса–кечкенә авылларны кибетле итү. Шундый бәхет районыбызның Тугыз авылы халкына да насыйп булды.

Иске Завод авылында яшәүче Магъсүмә Габдульбар кызың  90 яшьлек юбилее белән котладылар.

Татарстанда балалар хоккее тарихында бер коллективның бер сезонда берьюлы өч җиңүгә ирешкәне булмады.

Инде 3 ел дәвамында диярлек күчемсез милеккә хокукларны электрон рәвештә теркәү мөмкинлеге эшләп килә һәм Татарстан Республикасы буенча Росреестр Идарәсе тарафыннан мондый төр хезмәт күрсәтүләр көннән-көн ныграк үсеш алуын дәвам итә.

Кар һәм боз эрү елга-күлләрне су белән тутыра, бу исә балыкларның активлыгын арттыра. Вак һәм эре балыклар азык һәм кислород белән тулыландырылган су эзли башлый.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: