май, 2018 ел

Мамадышта яшь агачлар утырттылар.

Татарстан Республикасы су саклагычларының акваторияләрендә балыкларга уылдык чәчү өчен уңай шартлар тудыру, судагы биологик ресурсларның сакланышын, артуын тәэмин итү максатыннан ясалма уылдык чәчү урыннары урнаштыру буенча “Балык–булсын! (Рыбе–быть!)» акциясе уздырылды.

Георгий тасмасы – ул җинү бәйрәменең истәлекле символы. Бөек Җинүнең 73 еллыгына багышланган бәйрәмгә карата, илебезнең төрле почмакларында волонтерлар георгий тасмалары өләштеләр.

Бүген христиан һәм мөселман  зиратларда өмәләр булды.

Өченче санлы мәктәп коллективы шәһәребезне яшелләндерүгә саллы өлеш кертте.

Мамадыш муниципаль районындагы халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге "Забота" социаль терлэклэндерү бүлегендә Бөек Ватан сугышы ветераннары заезды  вакытында шашка-шахмат турниры узды.

Ата-аналарның БДИга уңай мөнәсәбәте имтиханнар чорының балалар кәефенә, нерв системасына зыян китермәскә ярдәм итәчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: