Мамадышта Диана Мишкина истәлегенә багышланган фестиваль уза.

2020 елның 24 гыйнвары, җомга

Район мәдәният йортында коллективлар һәм аерым башкаручылар арасында бишенче төбәк фестиваль-конкурсы уза.

Диана Мишкина истәлегенә багышланган иҗат коллективлары һәм аерым башкаручылар арасында бишенче фестиваль-конкурска 70тән артык башкаручы җыелды. Алар 11 номинациядә катнаша.

«Конкурста 50 яшькә кадәрге теләүчеләр катнаша ала", - дип шәрехли чараны оештыручылар.

Конкурс инде беренче ел гына талантлы башкаручыларны хупламый,аларны төрле халыкларның рухи традицияләренә җәлеп итә.

Эксперт жюри составында атказанган мәдәният хезмәткәрләре, танылган халык җырларын башкаручылар, Татарстанның уку йортларының әйдәүче белгечләре бар.

Алар вокал техникасын белү дәрәҗәсен, сәнгать образын сайлау һәм гамәлгә ашыру дәрәҗәсен, репертуарның башкару мөмкинлекләренә һәм конкурсантның яшенә туры килүен, башкару мәдәниятен, дуэтлар һәм ансамбльләрнең җайга салынуын һәм башкаларны бәяләделәр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: