2021 елның 24 сентябре, җомга

Мамадыш муниципаль районы башлыгы Анатолий Иванов район руханилары белән очрашты. Җыелучылар фикер алышкан мәсьәлә - "Соvid-19"га каршы көрәш. Халыкны вакциналаштыру вируска каршы төп корал булып тора. Коронавируслы инфекцияне тулысынча әйләндерү өчен вакциналаштырырга кирәк. Анатолий Петрович җаваплы затлар алдына нәкъ менә шундый бурыч куя.

Утырыш барышында район имам-мөхтәсибе Илһам хәзрәт Миңнегалиев һәм прп гыйбадәтханәсе настоятеле чыгышлары тыңланды. Ксения Римлянни Олег Малышев. Алар билгеләп үткәнчә, вакцинация дини күзлектән тыелмаган, ә киресенчә, безнең халыкның иминлеген тәэмин итүдә мөһим роль уйный.

Прививка-пандемияне туктатырга бердәнбер ысул. Сезнең сәламәтлек - сезнең кулларда.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: