2021 елның 27 сентябре, дүшәмбе

Район башлыгы Анатолий Иванов Instagram да үз битендә мамадышлыларны республика дәрәҗәсендә чираттагы танылуы белән котлады. Район башлыгы Анатолий Иванов an anatoliiivanov.rt Instagram да үз битендә мамадышлыларны республика дәрәҗәсендә чираттагы мәртәбә танылуы белән котлады. Берьюлы өч торак пункт - Мамадыш, «Мамадыш» совхозы поселогы һәм Сон авыл җирлеге Татарстанның иң төзек территорияләре статусына лаек булды. Постта Анатолий Иванов гадәттәгечә район казанышлары белән мактана алмады, бары тик уңышның җитәкчеләр алдына тагын да зуррак бурычлар кую һәм, һичшиксез, аларга ирешү өчен тагын бер сәбәп булуын билгеләп үтте.

Мамадышның һәм башка ике торак пунктның җиңүе, иң зурларның берсе-бәхәссез факт. 2020 елда, нәкъ менә шул чорда конкурс комиссиясе шәһәрләрне, районнарны һәм җирлекләрне бәяләде, районның барлык өлешләрендә дә уңай үзгәрешләр булды. Әмма һәр конкурста эш нәтиҗәләрен документаль һәм дөрес итеп күрсәтергә кирәк. Мамадышка бу җиде категориянең өчендә ирешелгән.

Бөтен республика кушылган сынауда җиңү өчен акча районга төзекләндерү дәрәҗәсен тагын да арттырырга мөмкинлек бирәчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: