Юлчылар туп типте

2018 елның 20 феврале, сишәмбе

Татарстан юлчылары ел әйләнәсендә тик тормасалар да, спорт белән шөгыльләнергә дә вакыт табалар. Соңгы вакытта берничә спорт төре кергән үзләренең Спартакиадаларын да уздыралар алар. Алдагы шимбәдә Түбән Ушмада- гы “Дуслык“ спорт комплексында “ТАТАВТОДОР“ акционерлык җәмгыятенең ун филиалы һәм инженер-техник хезмәткәрләреннән торган командалар мини-футбол буенча бәйгеләргә җыелдылар. Җәмгыятьнең техник директоры Март аена намаз вакытлары  Наил Хәйретдинов сүзләренә караганда, дүртенче мәтрәбә “Дуслык“ка җыелалар икән инде алар. –Уеннарны сездә уздыруның төп сәбәбе – барлык филиаллар өчен дә районыгызның географик яктан уңайлы урнашуы, – диде ул. Командалар дүрт төркемгә бүленеп уйнадылар. Аларның һәрберсеннән җиңүче командалар ярымфиналда очрашты. Мамадыш филилалы футзалчылар үз төркемнәрендә Арча коллегаларын 4:3, түбәнкамалыларны 8:0 белән җиңеп, беренче ярымфинал парында Казанның “Пригородный“ командасына 0:1 исәбе белән бирелделәр. Шулай итеп, аларга өченче-дүртенче урын өчен генә уйнарга туры килде. Монда Апас филилалы футзалчыларын җиңеп, мамадышлылар пьедесталның өченче баскычына күтәрелделәр. “Дуслык“та мини-футболдан тыш төрле кызыклы чаралар, лотерея уйнату да оештырылган иде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: