2021 елның 26 феврале, җомга

Фасадны ремонтлау белән генә чикләнмәделәр һәм тагын бер кызыклы проектны тормышка ашыруга күчтеләр. Мамадышта шәһәр стадионының административ бинасын-ипподромны балалар күңел ачу урыны итеп файдаланырга җыеналар. Бу район башлыгы Анатолий Ивановның тагын бер шәхси инициативасы, аның фикеренчә, әлеге мәйданны хуҗалык максатларында гына файдаланып калмаска кирәк, ул объектка килүчеләр мәнфәгатьләрендә хезмәт итәргә тиеш.

Исегезгә төшерәбез, бинаның тышкы ремонты Мамадыш тарафыннан Уңайлы шәһәр тирәлеген булдыру буенча иң яхшы проектларның бөтенроссия конкурсы кысаларында алынган акчага башкарылган иде. Хәзерге вакытта территорияне спорт объектларын капиталь ремонтлау программасына кертү аркасында мөмкин булган эчке эшләр бара. Киңлекнең чын-чынлап функциональ булуы турында муниципалитет үзе кайгыртачак.

- Балаларыбызның вакытны кызыклы һәм файдалы итеп үткәрү мөмкинлеге булсын өчен өстәмә акча табарга кирәк. Өлкәннәр квадроциклларда йөргәндә, атларда йөргәндә, гаиләнең иң кечкенә әгъзалары бизибордларда, төрле уен автоматлары, батутлар һәм кечкенә генә киңлеккә җайлаштырылган башка аттракционнар белән җиһазландырылган җылы һәм уңайлы бинада уйный алачаклар, - дип сөйләде район башлыгы бу турыда.

Зоналарны оештырганда Анатолий Иванов, традиция буенча, ата-аналарның фикерен исәпкә алырга, теләкләрне өйрәнергә һәм хәтта яңа объектка исем уйлап табу мөмкинлеге бирергә кушты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: