Мамадышта "Жомга коне"дини конкурсына йомгак ясалды

2024 елның 25 апреле, пәнҗешәмбе

"Янарыш-Возрождение" рухи-әхлакый фестиваленә быел 5 ел. Шул уңайдан Мамадышта "Жомга коне"муниципаль конкурсына йомгак ясалды. Быел иҗади сынауны оештыручылар 1000нән артык гариза кабул иткән. Кичә политехник колледж сәхнәсендә 3 номинация буенча иң яхшы хезмәт авторларын, ата-аналарны һәм остазларны район башлыгы Анатолий Иванов (@id353092561 ) сәламләде.

Алдан район башлыгы һәм килгән кунаклар декоратив-кулланма сәнгать эшләнмәләре күргәзмәсен карадылар.

- Бу әйберләр уникаль. Һәрбер әйбер саклык чарасы була ала, өйгә махсус, чиста энергия китерә ала, ул балаларда бар. Аларның җитәкчеләренә тәкъдим итегез, ә кергән акчаны авторларга тапшырыгыз, шулай итеп материалларга чыгымнарны компенсацияләү мөмкин булачак, - дип йөкләде Район Башлыгы.

Дини тәрбия алган балалар тәрбияле була. Әти-әниләр закон кысларында балаларга дини тәрбия бирергә тиешләр. Чөнки бу тәрбия күп авырлыкларны җиңәргә, тормышта югалып калмаска өйрәтә дигән фикерләр яңгырады бу бәйрәмдә.

Үзенең шәхси битендә Анавтолий Иванов( @id353092561) конкурста үскән Бәхтияр Фәхретдинов белән видео куйды. Беренче тапкыр ул анда өч яшендә катнаша. Хәзер ул беренче сыйныф укучысы, Коръән укый.

Сүз уңаеннан, конкурста балалар күп иде. Район башлыгы бүләкләр тапшырып кына калмады, дулкынланган балаларга  тынычландыру үзләре дә тапты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: