июль, 2017 ел

Хөрмәтле райондашлар! Сезнең барыгызны да әлеге күркәм бәйрәм белән котлыйм.

Республиканың Дәүләт советы рәисе "Ефәк юл" раллисының Татарстандагы махсус участогы башлануын билгеләде.

Районыбызда квартал саен халык арасында социологик сораштыру үткәрелә. Нәтиҗәләре коррупциягә каршы комиссия утырышында тыңлана, тиешле карарлар кабул ителә, алар муниципаль район сайтында урнаштырыла.

Удмурт халкының телен, мәдәниятен, гореф-гадәтләрен саклау һәм үстерү максатында 8 июльдә Кукмарада “Борынгы удмурт җырлары “Чакара” дигән регионара фольклор фестивале узачак.

Пәнҗешәмбе көнне Пятилеткадан Миннехановлар шалтыратты. Төнлә кетәклекләренә төлке кереп, 23 тавыкларын буган. Берсенең үле түшкәсен сарымсак түтәленнән, икенчесен – помидор төбеннән, кыскасы, унысын ун җирдән казып алганнар; унөче юкка чыккан.

Юлда нинди генә хәлләр булмый. Машина йөртүчеләрнең, юлда йөрүчеләрнең иминлеген тәэмин итү өчен төрле чаралар күрәләр. Мәсәлән, балаларга дип махсус автокәнәфиләр уйлап таптылар. Ләкин күптән түгел аларны бетерү хакында сүзләр ишетелде. Моның дөреслеккә туры киләме, юкмы икәнлеген без Мамадыш ЮХИДИ бүлегеннән белештек.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: