сентябрь, 2016 ел
пәнҗешәмбе

Күпкатлы йортлардагы торак милекчеләре ширкәтләре җыеннары дәвам итә. Чираттагылары шимбә көнне Давыдов урамындагы 166нчы һәм 150нче йортларда булды. Аларда халык үзләрен борчыган мәсьәләләрне район һәм шәһәр җитәкчелегенә җиткерә.

XX гасыр башында халыкны аң- белемгә тартып, милләтебезнең зыялыларын үстереп, укыту- тәрбия куелышы һәм эчке тәртип ягыннан алдынгы саналган, бөтен Русиядә дан- шөһрәт казанган татар мәдрәсәләре берничә булган.

Капка төпләрендә, тыкрыкларда, бакча башларында җирле үзидәрә органнарының язмача рөхсәтеннән башка төзелеш матыриаллары сакларга ярамаганлыгын, җирләрен үзеңә рәсмиләштермичә гаражлар, утын сарайлары җиткерергә ярамаганлыгын инде ун елдан артык “Нократ“ һәм “Вятка“ газеталарына, сайтыбызга язабыз, “Нократ дулкыннары“ радиоканалыннан сөйлибез, “Мамадыш ТВ“ тапшыруларыннан күрсәтәбез, әмма һаман кайберәүләр Торак пункларны төзекләндерү кагыйдәләрен бозуларын дәвам итәләр.

Мамадышта авыл хуҗалыгы ярминкәләре башлана.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: