март, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Муниципаль район башкарма комитеты административ комиссиясенең чираттагы утырышында утызга якын беркетмә каралды.

Чирек гасыр дәвамында Балтач районы терлекчеләре сөт җитештерүдә мамадышлыларны көнләштереп эшләделәр.

Балалар ничек ашый? Әлеге мәсьәлә соңгы арада ныклы игътибар үзәгендә: ТР Мәгариф, фән, мәдәният һәм милли мәсьәләләр комитеты утырышында тикшерделәр, аннары Парламентның Социаль сәясәт комитетында.

Бүгенге көндә  гражданнар Дәүләт хезмәтләренең бердәм федераль порталы (gosuslugi.ru) аша күпчелек федераль ведомстволарның электрон хезмәт күрсәтүләреннән файдалана алалар.

14 - 16 апрельдә Казанда Яшь эшмәкәр мәктәбе (эшен башлап җибәрүче фермер) узачак. Бик күп практик дәресләр була, фермерларның эше белән танышу оештырылачак.

Татарстан Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе мәгълүматларына караганда, 30 мартта көндез республикада төньяк-көнбатыштан искән җилнең көчәюе көтелә.

“Арча ягы- данлы Тукай ягы” дип исемләнгән XII нче Республика конкурсы.

Эшлекле сәфәр барышында ТР хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Эльмира Зарипова Мамадыш "Өмет" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында “Бергә булдырачакбыз” проектын тормышка ашырылуы белән танышты.

Татарстан гражданнарына Пенсия фондыннан үзләренә кирәкле мәгълүматны уңайлы юллар аша алу мөмкинлеге тудырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: