декабрь, 2016 ел
дүшәмбе

2016 нчы елның 5 нче декабрендә Мамадыш районы ГХАТ бүлеге чираттагы кунакларын кабул итте.

Инвалидлар декадасы башлану белән Мамадышта игелекле эшләр марафоны старт алды.

Бүген “Олимп“ балалар һәм яшүсмерләр спорт мәктәбе базасында чираттагы спорт бәйрәме. Шәһәрдәге оешма-предприятие, учреждение коллективлары арасында баручы спартакиада кысаларында ярышлар уза.

Шәһәр үзәгендә авыл хуҗалыгы ярминкәсе үткәрү матур гадәткә әйләнде.

Яңа ел алдыннан Казанда шәһәр Башкарма комитетының Балалар һәм яшьләр эшләре комитеты оештырган “Кыш Бабайга хат” дигән традицион хәйрия чарасы старт алды.

2014нче елда Россия Дәүләт Советы депутатлары тәкъдиме белән тагын бер истәлекле дата барлыкка килгән иде. Шул елдан башлап 3 декабрь Билгесез солдат көне буларак уздырыла.

2016 нчы елның 5 нче декабрендә Мамадыш районы ГХАТ бүлегендә авыл советы сәркәтипләре белән очрашу узды.

1-10 декабрьдә газет-журналларга язылуга ташламалар игълан ителде.

2011-2015 елларда республикага миграция агымы 1,7 тапкырга арткан.

Бүгенге көндә районыбыз сөт җитештерү буенча лидерлар рәтендә. Бер сыерның продуктлылыгы буенча да Мамадыш республикада югары позицияне били. 2015нче елда авыл хуҗалыгы продукциясен җитештерүдән кергән табыш 1 млрд 410 млн. сумны тәшкил итте. Үсеш 124%. Хәзерге вакытта да аграрийлар алдында мөгезле эре терлекләрнең баш санын һәм продуктлылыгын арттыру мөһим бурычларның берсе булып кала.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: